نشر آثار

آغاز کار ساخت اولین شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری • نشر آثار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

آغاز کار ساخت اولین شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری

دسته بندی : آثار تاریخ : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶


رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه کار ساخت اولین شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری از سال ۱۹۹۲ را آغاز خواهد کرد.

به گزارش مصباح الهدایه، آریه درعی وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی به مسئولان شهرک تخلیه شده عمونا ابلاغ کرده که تمامی مراحل قانونی ساخت شهرک جدید انجام شده است. کار ساخت شهرک جدید که عمیحای نام دارد، از امروز دوشنبه آغاز خواهد شد.

رژیم صهیونیستی ۶۰ میلیون شیکل ( ۱۶ میلیون دلار) برای ساخت این شهرک بودجه اختصاص داده است و قرار است ۲۰۰ الی ۳۰۰ صهیونیست ساکن  شهرک تخلیه شده عمونا در این شهرک جدید اسکان داده شوند.

روزنامه عبری زبان هاآرتص در ژوئن گذشته اعلام کرد که دلایل و مستنداتی وجود دارد که نشان می دهد بخش هایی از این شهرک جدید در اراضی خصوصی فلسطینیان واقع خواهد شد.

به گفته این روزنامه، فلسطینیان شکواییه هایی را در این باره به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی ارائه داده اند و طبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده که این اراضی به آنان تعلق دارد اما دادگاه صهیونیستی اعتنایی به این مساله نداده است.

اداره امور شهری رژیم صهیونیستی در ماه می گذشته ساخت این شهرک را به تصویب رساند.

این شهرک قرار است در روستای استونا در جنوب نابلس احداث شود.

بدین گونه این اولین شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری خواهد بود که از سال ۱۹۹۲ تا به امروز احداث می شود.

این در حالی است که هرگونه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینیان به موجب قوانین و قطعنامه های بین المللی نامشروع و غیر قانونی به شمار می آید اما رژیم صهیونیستی بدون هیچ توجهی به قوانین بین المللی به ساخت و ساز در اراضی فلسطینیان ادامه می دهد و هیچ مانع بازدارنده ای پیش روی خود نمی بیند.

منبع: شبستان