نشر آثار

تالار گفتگوی مصباح الهدایه-ضربتی بر پیکر اسلام حُریت و عدالت • نشر آثار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

بیست و یکم ماه مبه همراهرک رمضان مصادف هست به همراه سالروز شهادت ابرجناب آقا که برای آمدنش خانه خدا شکافته انجام گرفت و برای رفتن اش، فرق مبه همراهرکش را براساس کینه و عداوت در بهترین لحظه و مکان شکافتند.
یکی از غمبه همراهرترین و بزرگترین حوادث تاریخ مسلمانان، که در راه تغییر راه اسلام روی داد، شهادت حضرت علی (علیه السلام) بود، به همراه شهادت آن امامِ همام، اسلام یگانه حامی واقعی خود و تنها نگهبه همراهن دلسوز اش را از دست داد، مسلمانان از برکت وجود پیشوایی محبوب، زمامداری عادل، امامی عالم، رهبری رئوف و مهربه همراهن محروم انجام گرفتند، و امواج بلایا و فتنه ها از هر سو آنها را احاطه انجام.

ای مظهر رسالتِ تاریخیِ پایانی پیامبران، و جوهر همهِ انقلاب‌ های توحیدی، ای آقا جان ، صدای فزت و رب الکعبه تو عالمی را در غم فرو برده هست، ضربت شقی، شقی ترین اشقیاء ابن ملجم مرادی لعین، ضربتی بود که بر پیکر اسلام، حُریت، عدالت و بر پایانی اهداف عالی انسانی وارد انجام گرفت.

حضرت امیر مومنان امام علی (علیه السلام) در این شب دعوت حق را لبیک می گوید و آقام کم کم می فهمند امیرشان، خلیفه جهان اسلام همان سایه معصومی بوده که شب ها نان بینوایان منطقه را بر دوش می کشیده، و سفره هایشان را به بزم رونق می بُرده، جناب آقا که خیلی از یاران و اصحابش، به طمع بیت المال، عدالتش را سرخانومش می انجامند و در تنگناها و فتنه ها تنهایش می گذاشتند، جناب آقا که برای جنگ های ناخوهسته، بی دلیل سرخانومشش می انجامند، جناب آقا که بدون واهمه و محافظ، شب ها در خانهِ بیوه خانومان و یتیمان کوفه را می کوبید تا لبخند شادی بر رخسار کودکان گرسنه بنشاند.

امام علی(علیه السلام)، نطق بلیغ توحید بود، و سکوت۲۵ ساله اش، بلندترین فریاد تاریخ بود که طنین اش، هنوز هم ردپای مظلومیت و عدالتش را در بستر تاریخ منتصویر می کند، او توجیه کننده عدل و نشان دهنده عالیترین مظاهر آن بود، و دنیا از روخانومه وجود علی(علیه السلام) به شناخت عدل توفیق یافت.

پیشوای بزرگ مسلمین جهان حضرت علی (علیه السلام) از درون قبله گاه مسلمین کعبه خدا پا به عرصه وجود گذاشت و همگان را به پرستش خدای کعبه فرا خواند، پرچم ‏های ضلالت را از فراز کعبه بر زمین افکند، و این شمشیر او بود که اساس اسلام را هستوار ساخت.

حضرت علی (علیه السلام) کمال تولد انسان هست، و در زمانی که پادشاهان به همراه لشکر کشی ها و شمشیرها، سرزمین ها را برای تعداد صبه همراهحی فتح می انجامند، امام علی (علیه السلام) از به همراهلای منبر دلها را برای متداوم فتح می انجام.

رسالت تاریخی پایانی پیامبران در حضرت علی (علیه السلام) تجسم یافته هست، علی(علیه السلام) کسی هست که نه تنها به همراه اندیشه و نقل کردش، بلکه به همراه وجود و خانومدگی ‌اش، به همه درد ها و نیازها و همه احتیاج‌ های تعداد گونه بشری، در همه دوره ‌ها پاسخ می ‌دهد، پایان پرسش های بی پاسخ خلقت را به پاسخ می ایستد، کسی که کعبهِ آرزوهای پایانی حق‏ جویان و حقیقت‏ خواهان هست، قبله عارفان و خدا پرستان هست و مصبه همراهح جمال ازلی و گوهر تابناک الهی هست.

امام علی (علیه السلام) گنجینه بی بدیل خلقت بود، اگر او نبود مؤمنان پس از رسول اکرم(صلوات اله علیه) ناشناخته می ماندند، قرآن از پراکندگی به یکپارچگی نمی رسید، حق برای تعداد صبه همراهحی مهلت خودنمایی پیدا نمی انجام و هیچ مصداقی برای حکومت عدل پدید نمی آمد.

علی (علیه السلام) ولایت آسمان و زمین را در دست داشت و بر دل ها حکم روا بود، گماشتهِ خداوند بر زمین، نگهبه همراهن خاک و حجت پروردگار بود، هرگز برای فرمان روایی خود اسبه همراهب و بهانه دنیوی نخوهست، همواره پا بر جای پای رسول خدا نهاد، و هیچ کس در عمل انجامن به قرآن از او پیشی نگرفت.

شهادت مولی الموحدین اميرالمومنين، حضرت علی (علیه السلام) آغازگر اشاعه عدالت و آقاانگی، و معرف والاترین الگوی شهامت و دیانت بر محضر حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) و به رهبر مسلمانان جهان امام خامنه ای(حفظ اله) و به پایان مسلمانان و مُحبه همراهن رهستین آن حضرت و دوست داران خاندان اهل بیت حضرت رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) تسلیت به همراهد.

[تصویر: 1497727977761.jpg]