نشر آثار

حماس به دنبه همراهل گسترش روابط به همراه پایتخت • نشر آثار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

حماس به دنبه همراهل گسترش روابط به همراه پایتخت

دسته بندی : آثار تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶


«خلیل الحیه» یکی از اعضای ارانجام گرفت حماس اعلام انجام سفر هیأت این جنبش به مصر برای کهستن از دردهای آقام نوار غزه انجام انجام گرفت.

به نقل مصباح الهدایه،«خلیل الحیه» یکی از اعضای ارانجام گرفت حماس در نشست رویدادی به تشریح آخرین تغییرات مربوط به فلسطین پرداخت.

نوار غزه

بر اساس گزارش رویدادگزاری فلسطینی«شهاب»، الحیه گفت: متاسفانه توجه کشورهای عربی و جامعه بین‌المللی به آرمان فلسطین به صورت قابل توجهی کاهش یافته و می‌بینیم که «محمود عبه همراهس» مدیر تشکیلات خودگردان  به بهانه مبه همراهرزه به همراه حماس اقداماتی علیه ملت خود در غزه پیش گرفته هست؛ حماس و مقاومت «عنصری مشترک» برای آرمان فلسطین هستند؛ حماس سلاح را بر زمین نمی‌گذارد بلکه برای تقویت آن می‌کوانجام گرفت.

وی افزود پس از اقدامات اخیر علیه نوار غزه ، تلاش‌هایی زیادی برای ایجاد «جبهه نجات ملی» انجام انجام گرفت، آقام غزه مستحق تقدیر هستند نه مجازات. نوعی مسابقه میان مقامات تشکیلات خودگردان برای امتیازدهی به دشمن صهیونیستی شکل گرفته هست.

الحیه تاکید انجام اقدامات عبه همراهس و امثال او جز بر اراده و وحدت ملت فلسطین نخواهد افزود. رژیم صهیونیستی مسئول نخست و آخر محاصره نوار غزه هست. توطئه‌هایی برای گسترش نفوذ رژیم صهیونیستی در ناحیه وجود دارد.

وی به موضوع سفر رهبران حماس نیز پرداخت و گفت: رهبران حماس در نوار غزه حضور دارند و فقط برای انجام دیدارها از این ناحیه خارج خواهند انجام گرفت.

برق غزه

الحیه گفت: دیدار اخیر ما به همراه عبه همراهس در قطر، ما را در رسیدن به آشتی دچار ناامیدی انجام. پرونده «برق» یکی از موضوعاتی بود که عبه همراهس علیه غزه به کار گرفت. به همراه تبدیل ایستگاه برق غزه به ایستگاه گاز و انرژی جایگزین می‌توان این مشکل را حل انجام. موضع ما در برابر عبه همراهس به دو دلیل هست: سیهست‌های بدون تفکر و تدابیر دشوار علیه نوار غزه.

ایران

این عضو حماس در پرداخت به ایران گفت: ایران کشوری حیاتی در ناحیه هست، هیچ کشوری در ناحیه نیست که روابطش را به همراه ایران قطع کند، روابط ما به همراه پایتخت نیکو هست و برای گسترش آن تلاش می‌کنیم.

کشورهای حاشیه خلیج فارس

الحیه به اختلافات اخیر کشورهای حاشیه خلیج فارس به همراه یکدیگر هم اشاره انجام و خطاب به آنها گفت: مسائلتان را به همراه تفاهم و گفت‌وگو حل کنید و اجازه ندهید دشمنانتان از دیدن این وضعیت شاد شوند.

وی افزود: برای موضوع قطر متاسفیم و امیدواریم هر چه زودتر حل شود. ما (برخی از رهبران حماس)اکنون ساکن قطریم و طالب روابط نیکو به همراه همه هستیم.

مصر

وی سفر اخیر یک هیأت از حماس به مصر را موفق‌تر از دفعات پیشین توصیف انجام و گفت: مصر به سمت پیشرفت و ثبه همراهت پیش می‌رود و هیچ کسی نمی‌تواند نقش این کشور را در قبه همراهل مسأله فلسطین انکار کند؛ انتظار داریم گذرگاه رفح قبل عید قربه همراهن برای به همراهزگشایی آماده شود.

الحیه افزود:دیدارهایی نیز به همراه تیم «محمد دحلان» عضو جدا انجام گرفته فتح داشتیم و ما در رهستای کهستن از رنج ملتمان به همراه پایان طیف‌ها تلاش می‌کنیم و این دیدارها برای نخستین به همراهر نیست که انجام می شود بلکه سال‌ههست که در جریان هست.

منبع: فارس