نشر آثار

محمد بن سلمان افراط‌گرایی دینی در عربستان را ناشی از انقلاب اسلامی ایران دانست • نشر آثار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶


ولیعهد عربستان در گفت‌وگو با واشنگتن پست باز هم علیه انقلاب اسلامی ایران صحبت کرده و در اظهارات مضحکی مدعی شده است: افراط گرایی دینی موجود در عربستان ناشی از پیامدهای انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش مصباح الهدایه، بر اساس گزارش روزنامه عکاظ، محمد بن سلمان، ‌ولیعهد عربستان در گفت‌وگو با واشنگتن پست علیه انقلاب اسلامی ایران صحبت کرده و مدعی شده است: افراط گرایی دینی موجود در عربستان ناشی از پیامدهای انقلاب اسلامی ایران است.

بر اساس گزارش این روزنامه، محمد بن سلمان مدعی شد: رویکرد دینی افراطی در عربستان پدیده‌ای جدید است و عامل آن انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی است و اشغال مسجدالاحرام در مکه از سوی افراط‌گرایان را نیز واکنشی به افراط‌گرایی ایرانی شیعی خواند.

محمد بن سلمان در گفت‌وگو با این روزنامه آمریکایی هم‌چنین مدعی شده: انقلاب ایران زندگی سعودی‌ها در طول سی سال گذشته را هدر داد و ما نمی‌خواهیم زندگی خود را به خاطر انقلاب خمینی (ره) که باعث افراط‌گرایی شد تباه کنیم، ما اکنون می‌خواهیم به این دوره پایان دهیم، ما و ملت عربستان می‌خواهیم از روزهای آینده بهره‌مند شویم و روی توسعه جامعه خودمان تمرکز کنیم و هم‌زمان می‌خواهیم از دین و آداب و عقاید خود محافظت کنیم و به زندگی در دوره بعد از سال ۱۹۷۹ پایان دهیم، آن دوره دیگر تمام شده است.

به گزارش ایسنا، ولیعهد سعودی در حالی انقلاب اسلامی ایران را عامل افراط‌گرایی می‌داند که خاندان آل سعود روابط محکمی با فرقه‌های وهابیت دارند و عامل اصلی افراط‌گرایی در جهان همان وهابی‌ها هستند.

در سال‌های گذشته شاهد سرکوب عقاید و اندیشه‌های آزادی‌خواهانه در عربستان و خفقان و تشدید اختلافات در دستگاه حاکمه این کشور هستیم به شکلی که عربستان را به مثابه یک بشکه باروت ساخته و هر زمان آمده انفجار است.

سعودی‌ها برای فرار از تنش‌ها و اختلافات و اعتراض‌های مردمی و سیاسی داخلی در سال‌های اخیر به دنبال فرار رو به جلو و اتهام‌زنی به کشورهای همسایه و منطقه از جلمه ایران بوده‌اند.

منبع: ایسنا