نشر آثار

مرگ تعداد خلبه همراهن آمریکائی به علت کمبود اکسیژن • نشر آثار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

مرگ تعداد خلبه همراهن آمریکائی به علت کمبود اکسیژن

دسته بندی : آثار تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶


چهار خلبه همراهن آمریکائی در ۱۰ سال گذشته به علت وجود نقص در سیستم اکسیژن هواپیماهای جنگی و تعلیمی جان خود را از دست داده اند .

به نقل مصباح الهدایه، شبکه تلویزیونی سی.ان.ان اعلام انجام : تحقیقات نشان می دهد که ۴ خلبه همراهن آمریکائی جنگنده اف/اِی- ۱۸ به علت بروز مشکل در دستگاه رساندن اکسیژه به خلبه همراهن جان خود را از دست داده اند.

جنگنده اف/ای- ۱۸ حیاتیترین جنگنده نیروی دریائی آمریکا هست.

قبلاً زیاد از ۱۰۰ خلبه همراهن نیز از نشستن در کابین هواپیمای تعلیمی تی- ۴۵ به علت وجود مشکل در سیستم اکسیژن خودداری انجامه بودند که نیروی دریائی آمریکا مارس ۲۰۱۷ تحقیقاتی در این زمینه آغاز انجامه بود.

خلبه همراهنان جنگنده اف/ای- ۱۸ متداوم از وجود مشکل در سیستم اکسیژن این جنگنده شکایت انجام میدهند به نحوی که در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۱۴ شکایت و در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۲ شکایت ثبت انجام گرفت.

دریادار مایکل موران می گوید : تعداد مورد سرگیجه و بیهوشی خلبه همراهنان جنگنده اف/ای- ۱۸ به علت آلودگی هوای داخل کابین خلبه همراهن و نقص سیستم اکسیژن گزارش انجام گرفته هست.

چهار خلبه همراهن جنگنده اف/ای- ۱۸ که دچار سرگیجه و بیهوشی انجام گرفته بودند ، در ۱۰ سال گذشته جان خود را از دست دادند و علت واقعی مرگ آنها نامعلوم بود تا اینکه تحقیقات اخیر پرده از راز مرگ آنها برداشت.

حداقل ۵ مورد شکایت دربه همراهره کمبود اکسیژن و آلودگی هوای داخل کابین در جدیدترین جنگندۀ آمریکائی یعنی اف – ۳۵ ثبت انجام گرفته هست.

به همراه وجود پی بردن ارتش آمریکا به وجود عیب و نقص در سیستم تهویه و اکسیژن جنگنده ها و هواپیماهایش ولی هنوز نتوانسته هست منشأ و محل دقیق عیوب جنگنده ها و هواپیماها را مشخص کند و خلبه همراهنان آمریکائی به همین دلیل به همراه ترس و احتیاط سوار هواپیماهائی همچون اف/ای- ۱۸ و تی- ۴۵ می شوند.  

منبع:  العالم