نشر آثار

پلیس اسپانیا معتقد است عامل حمله بارسلون ممکن است زنده باشد • نشر آثار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶


پلیس اسپانیا با رد فرضیه قبلی خود مبنی بر مرگ عامل اصلی حمله به مردم در یکی از خیابان‌های بارسلون اعلام کرد ممکن است موسی الکبیر زنده باشد.

به گزارش مصباح الهدایه، پلیس اسپانیا با رد فرضیه قبلی خود مبنی بر مرگ عامل اصلی حمله به مردم در یکی از خیابان‌های بارسلون اعلام کرد ممکن است موسی الکبیر زنده باشد.

گاردین نوشت: پلیس اسپانیا که می‌گفت موسی الکبیر ۱۸ ساله در میان افراد کشته شده در حادثه تیراندازی میان پلیس و تروریست‌ها بوده، به تازگی اعلام کرده ممکن است این گزارش‌ها اشتباه بوده و او هنوز زنده باشد.

موسی الکبیر متهم اصلی حمله ای بود که در آن در یک خودروی ون به عابران پیاده در بارسلون حمله کرد که در جریان آن دست کم ۱۳ نفر کشته شدند.

پس از این حمله مرگبار پلیس جستجوی خود برای دستگیری راننده فراری این خودروی ون آغاز کرد.

ساعاتی پس از حمله مرگبار بارسلون، نیروهای پلیس اسپانیا به سوی سرنشین یک خودرو که به عابران پیاده در شهر کمبریلز حمله کرد آتش گشودند و ۵ نفر را کشتند. شهر کمبریلز در ۱۲۰ کیلومتری بارسلون واقع شده است.

حمله روز پنج‌شنبه در بارسلون، مرگبارترین حمله در اسپانیا پس از حادثه سال ۲۰۰۴ در مادرید است؛ حادثه‌ای که در آن شبه‌نظامیان با بمبگذاری در ۳ ایستگاه قطار شهری مادرید ۱۹۱ تن را کشته و بیش از ۱۸۰۰ تن را مجروح کردند.