برگزاری یک مسابقه نفتی در امیرکبیر

برگزاری یک مسابقه نفتی در امیرکبیر
به گزارش عصر نفت، وی ادامه داد: رو «دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر» مفتخر است در راستای پیشبرد اهداف عالی علمی و صنعتی کشور، و با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های تخصصی دانشجویان و اساتید محترم، اولین دوره از مسابقات مهندسی نفت IranPetroMatch را با همکاری جمعی از متخصصین و اساتید گرانقدر صنعت و دانشگاه، طراحی و به مرحله اجرا درآورد. هدف از برگزاری این مسابقه، استفاده از توان علمی دانشجویان و همکاری با متخصصین صنعت کشور می‌باشد تا بتوانند با استفاده از ایده‌های خلاق خود، از امکانات و مواد اولیه و در دسترس استفاده کرده و نهایتا راه حل‌هایی برای مشکلات صنعت ارائه دهند. راه حل‌هایی که شاید در نگاه اول، ساده به نظر برسند، اما چنانچه از آن‌ها در مسیر درست استفاده شود، می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مسائل و چالش‌ها باشد.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه علمی این مسابقه با برگزاری جلسات متعدد، قالب‌های متنوعی را پیرامون چگونگی اجرای این مسابقه مورد ارزیابی قرار دادند. از بین تمامی این قالب‌ها، تصمیم‌ بر آن شد تا اولین دوره مسابقات IranPetroMatch در چارچوب یک طرح آزمایشگاهی برگزار شود. با توجه به اینکه مشکل هرزروی سیال حفاری و طراحی سیالات سبک، از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسات بود، پس از ارزیابی‌های صورت گرفته، تصمیم بر آن شد تا نخستین دوره از این مسابقات، در حوزه سیالات حفاری و تحت عنوان «سبک سازی سیال حفاری» برگزار گردد.

عامری در پایان تصریح کرد: در حال حاضر ثبت نام این مسابقه آغاز شده و دانشجویان و متقاضیان عزیز می‌توانند تا تاریخ 25 مهرماه از طریق سایتwww.iranpetromatch.com  در این مسابقه ثبت نام کنند. پس از ثبت نام اولیه، طبق دستورالعمل‌های تهیه شده، مراحل مسابقه‌ شامل پاسخ‌گویی به سؤالات تئوری و اجرای آزمایشات عملی در تاریخ‌های تعیین شده، انجام خواهد شد. مرحله‌ی نهایی این مسابقه، مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته، 8 آذرماه برگزار می‌گردد.