گوگل، با هدف دستیابی به جایگاه در بزرگ‌ترین بازار تلفن‌های هوشمند، دومین اپ خود را در چین راه‌اندازی کرد

گوگل، با هدف دستیابی به جایگاه در بزرگ‌ترین بازار تلفن‌های هوشمند، دومین اپ خود را در چین راه‌اندازی کرد

 
گوگل، زیرمجموعه کمپانی آلفابت، با هدف زورآزمایی جدید در بزرگ‌ترین بازار تلفن هوشمند در جهان، جایی که در آن بیشتر محصولات عمده این غول اینترنتی ممنوع هستند، یک ابزار مدیریت فایل در چند فروشگاه اپ چینی ارائه نموده است.
 
به گزارش سرویس اخبار جدید تکنولوژی از رایورز به نقل از رویترز، این شرکت آمریکایی یک نسخه خاص چین از یک ابزار مدیریت حافظه برای تلفن‌های هوشمند، به نام Files Go، را منتشر کرده است، که دومین اپ مخصوص چینی است که از زمان ممنوع شدن سرویس‌های پرچمدارش منتشر نموده است.
 
این اپ، که تعداد اندکی کاربر در مقایسه با محصولات اصلی گوگل، یعنی سرویس جست‌وجو و سرویس اپ استور، دارد نخستین اپی هم به شمار می‌رود که در اپ استورهای طرف ثالث چینی، از جمله اپ استورهایی که توسط Baidu، Xiaomi Technologies و Huawei Culture، منتشر می شود،
 
از سال 2010، که گوگل به خاطر خودداری از سانسور نتایجش بر طبق قوانین محلی چین محصولاتش در این کشور ممنوع است، چین به سیاهچاله‌ای در نقشه جهانی گوگل تبدیل شده است.
 
موتور جست‌وجو، اپ استور، ایمیل و سرویس‌های ذخیره ابری گوگل در بازار چین ممنوع هستند.
 
گوگل در تلاش است تا عملیات‌هایش را در چین بسط دهد و یک مرکز تحقیقاتی اختصاصی هوش مصنوعی در پکن راه‌اندازی کرده است، ولی بازگشت آن به ارائه محصولات مصرفی به خاطر تشدید مقررات سانسور کند بوده است.
 


با این حال، گوگل اخیرا تلاش‌هایش در چین را شدت بخشیده است. ساندار پیچای، مدیر عامل این شرکت، چندین بازدید از این کشور داشته و از دسامبر گذشته تاکنون در دو همایش دولتی چین سخنرانی داشته است.
 
سال گذشته، گوگل اپ Google Translate خود را در چین منتشر نمود. نگهداری از آن بر عهده یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک محلی گوگل است.
اپ Files Go، که به کاربران برای آزادسازی فضای حافظه‌شان کمک می‌کند، توسط برنامه Next Billion گوگل توسعه داده شده است که بازارهای در حال توسعه، از جمله هند و اندونزی، را هدف قرار می‌دهد که تعداد زیادی از افراد از تلفن‌های هوشمند سطح پایین استفاده می‌کنند.

با اینکه سرویس‌های مشتریان گوگل تا حدود زیادی در چین مسدود شده‌اند، ولی سیستم عامل اندروید آن به شکلی وسیع توسط فروشندگان عمده تلفن هوشمند، از جمله شیائومی و هواوی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.